Eva Pijnenburg
Nieuws
7 september 2026

Evy Pijnenburg wint Etion-Ondernemersprijs 2026

De Etion-Ondernemersprijs kadert in de samenwerking tussen de Faculteit Bedrijfswetenschappen en Economie van de Universiteit Antwerpen en Etion. Masterstudenten kunnen in hun opleiding kiezen voor een stageproject, praktijkproject of praktijkgerichte masterproef. Etion gaat daarvoor bij bedrijven in zijn community op zoek naar relevante bedrijfsvraagstukken. De prijs, waaraan een geldbedrag van 750 euro verbonden is, gaat jaarlijks naar de student die het meest kwaliteits- en impactsvolle project afleverde.

Dit jaar ging de prijs naar Evy Pijnenburg voor haar stageproject bij Emixa dat organisaties ondersteunt bij digitale en operationele transformatie. Binnen Emixa België focuste Evy op de relatief jonge businessunit Management Consulting.

Vertrouwen vóór verkoop

Evy onderzocht hoe Emixa de leadgeneratie voor Management Consulting kan verbeteren, welke marktsegmenten daarbij prioritair zijn, via welke kanalen potentiële klanten bereikt kunnen worden en welke acties nodig zijn om structureel nieuwe leads te genereren.

Daarvoor combineerde ze literatuuronderzoek met interviews bij Emixa en een externe markt- en concurrentieanalyse. Uit haar onderzoek blijkt dat leadgeneratie in consulting sterk draait rond expertise, geloofwaardigheid en vertrouwen. Potentiële klanten oriënteren zich bovendien vaak al lang voordat ze zelf contact opnemen met een consultant. Zichtbaar zijn met relevante expertise is daarom minstens even belangrijk als het commerciële gesprek zelf.

Van losse contacten naar een systeem

Evy stelt daarom voor om leadgeneratie niet langer te bekijken als een verzameling losse commerciële acties, maar als een geïntegreerd systeem van contactmomenten. Website en LinkedIn moeten zorgen voor zichtbaarheid en thought leadership. Webinars, workshops en roundtables creëren vervolgens inhoudelijke interactie, terwijl quick scans en assessments een laagdrempelige opstap naar een gesprek kunnen vormen. Bestaande klanten, partners en gerichte outbound blijven daarbij waardevolle aanvullende kanalen.

Minstens even belangrijk is wat er daarna gebeurt. Evy pleit voor een duidelijke definitie van wat een lead precies is, centrale registratie, vast ownership en consequente opvolging. De implementatie gebeurt best gefaseerd: eerst de interne structuur op orde brengen, vervolgens investeren in zichtbaarheid en pas daarna verder opschalen met extra kanalen.

Stagebegeleider Charlotte Mattelin was vol lof over het project: “Evy slaagde erin om een complex commercieel vraagstuk te vertalen naar een heldere, goed onderbouwde én praktisch toepasbare aanpak waarmee we bij Emixa meteen aan de slag kunnen.”

Zelf een topic laten onderzoeken?

Wens jij een bepaalde topic in jouw bedrijf ook eens grondig te laten onderzoeken of evalueren door een student economie van de Universiteit Antwerpen? Bezorg ons dan zeker jouw aanvraag voor projecten die mogen uitgevoerd worden in het academiejaar 2026-2027. Meer info via nathan.van.camp@etion.be.

 

Etion
Etion organisatie

Auteur