- ETION
- Kennis Verwerven
- Karl Mortier En Lore Denys: Jezelf Blijven Heruitvinden
Karl Mortier en Lore Denys: Jezelf blijven heruitvinden
20 oktober 2025
Zowel Karl Mortier, coach en visual storyteller, als Lore Denys, community-bouwer bij Etion, zijn in de weer om mensen en organisaties een klankbord te bieden. Ze leerden elkaar kennen via de Service Table, een Etion-peergroep voor zaakvoerders van dienstverlenende bedrijven.
Karl, ik heb begrepen dat je door een moeilijke periode gaat. Waar sta je vandaag en waar zie je jezelf staan over één jaar?
Karl Mortier: “In december kreeg ik te horen dat ik kanker had. Ik voelde mij niet ziek. De kankerdiagnose drukte mij wel met de neus op het feit dat er ergens in mijn lichaam een tikkende tijdbom zat. Ik beschouwde mezelf tot dan toe als een ‘zelfstandige’. Ik was iemand die alleen werkte en zowat alles zelf oploste. Maar ik kon mezelf niet genezen. In januari kreeg ik te horen dat de tijdbom begin mei chirurgisch zou verwijderd worden. Ik koos ervoor om me kwetsbaar op te stellen en een zoektocht aan te vatten. Dit heeft gemaakt dat ik ‘ondernemer’ ben geworden. De structurele verandering bestaat erin dat ik met het kantoor naar een familieboerderij ga verhuizen. Daar heb ik ruimte om mijn zaak verder te ontplooien. Het pand zal ook ruimte geven aan een Bed & Breakfast. Op 1 september beginnen we met de verbouwingen en tegen Pasen 2026 verhuis ik. Ziedaar mijn nieuwe perspectief. Ik beschouw het als het geschenk dat ik van die kanker heb teruggekregen.”
Lore Denys: “Ik bewonder de nuchterheid waarmee Karl naar zijn situatie kijkt. Hij stelde zich van bij het begin kwetsbaar op door open te communiceren. Dat heeft volgens mij ook een belangrijk aandeel gehad in zijn herstel. Het stemde mij hoopvol dat Karl zoveel goesting had om zijn weg te verleggen en de toekomst tegemoet te gaan met een gewijzigd perspectief.”
Hoe gaat Etion om met de kwetsbaarheid van zijn leden?
Lore: “Het is onder meer onze opdracht om ruimte te creëren voor thema’s als kwetsbaarheid. We doen dit onder meer via inspiratie- en ontmoetingsmomenten. Zo hebben we op 12 november het inspiratiemoment ‘Ondernemen zonder masker’, waar ook Karl een getuigenis brengt (zie kaderstuk). Ook in onze peergroepen creëren we een veilig en vertrouwelijk kader en nodigen we de deelnemers uit om op een diepgaande manier ervaringen te delen. Zo kan Etion voor onze leden ‘een plek zijn waar ze als ondernemer kunnen tanken’, hoorde ik van een Etion-lid op het zomerfeest.”
Lees het volledige artikel in het septembernummer van Ondernemen.
Ondernemen zonder masker
Karl Mortier is een van de ondernemers die komt getuigen op het inspiratiemoment op 12 november (18.30 uur, Kruisem). We doorbreken dan samen het stilzwijgen en gaan in een vertrouwelijke setting in gesprek over de taboes die het ondernemerslandschap kleuren. Meer info inschrijven.